چهارشنبه, 02 اسفند 1396

معرفی سایت از شبکه سوم سیما

انسان شناسی و فرهنگ

معرفی کتاب استعدادیابی در ورزش مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 12 آبان 1394 ساعت 09:35

کتاب «استعدادیابی در ورزش» ، به بررسی مهم‌ترین عوامل موفقیت ورزشی اختصاص دارد كه با این اهداف تدوین شده است: شناسایی توانایی‌های ورزشی و پرورش آن‌ها، تفاوت میان استعداد ورزشی برجسته و متوسط، ارزیابی توانایی‌های ورزشی، و بهبود روند پیشرفت در ورزش. کتاب «استعدادیابی در ورزش» در سه بخش با محورهای «شناسایی استعدادها ، ارزیابی و بهبود استعدادها، استعدادسنجی در رشته های ورزشی » تالیف شده است. مخاطبان این اثر مکتوب در بخش اول با مضامینی نظیر مشخصات ورزشکار با استعداد ، شناسایی ویژگی های جسمانی، شناسایی مهارت های روانی و عاطفی، در نظر گرفتن عوامل ناملموس آشنا می‌شوند. بخش دوم کتاب با عنوان «ارزیابی و بهبود استعدادها» به ارایه سرپرستی و مربیگری ورزشکاران با استعداد، تسریع روند پیشرفت، غلبه بر موانع و مشکلات، آزمون های استعداد، استخدام، اکتشاف و ارزیابی اختصاص دارد.

مخاطبان در بخش پایانی کتاب «استعدادیابی در ورزش» مبحثی تحت عنوان "استعداد سنجی در رشته‌های ورزشی" مطرح گردیده كه این رشته‌ها را دربرمی‌گیرد: بسكتبال، بیس‌بال، تنیس، دو و میدانی، دو صحرانوردی، ژیمناستیك، شنا، فوتبال، كشتی، والیبال."

نخستین چاپ کتاب «استعدادیابی در ورزش»با شمارگان سه هزار نسخه، در 296 صفحه و به بهای 35 هزار ريال از سوی نشر علم و حرکت روانه بازار کتاب شده است.

 

ارسال مطلب: ابولفضل تجرد ( دانشجوی دکتری جامعه شناسی ورزش)

 

 

جامعه شناسی معرفت و...(دکتر تنهایی)

 

بینش جامعه شناختی" چارلز رایت میلز"

 

 

يورگن هابرماس (نقد در حوزه عمومي)

 

آناتومی جامعه ( دکتر رفیع پور)