یکشنبه, 01 مرداد 1396

حاضرین در سایت

ما 51 مهمان آنلاین داریم

معرفی سایت از شبکه سوم سیما

انسان شناسی و فرهنگ

منتخبی از مطالب سایت

تصویر
مختصری از آگوست کنت
آگوست کنت ، بنیانگذار جامعه شناسی نوین ... زندگینامه و... ادامه مطلب...
تصویر
گئورگ ویلهلم فریدریش هگل
گئورگ ویلهلم فریدریش هگل (تلفظ آلمانی: [ˈɡeɔɐ̯k ˈvɪlhɛlm... ادامه مطلب...
تصویر
به بهانه بزرگداشت پروفسور ساروخانی
باقر ساروخانی در سال ۱۳۱۸ ، در قزوین متولد شد. تمام... ادامه مطلب...
تصویر
دکتر حبیب الله زنجانی
از سال ۱۳۳۷ تا سال ۱۳۴۸ به عنوان معلم در خلخال، تبریز... ادامه مطلب...
تصویر
دكتر اصغر عسگري خانقاه
دکتر اصغر عسگری خانقاه (انسان شناسی زیستی) - دکتر عسگری... ادامه مطلب...
سایت علوم اجتماعی ایران
خود- همانندي (فراكتال ها) و جاذب هاي شگفت انگيز مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

ما بي كفايتي معماري مدرن را ديده ايم و ضرورت ايجاد يك معماري با سازماندهي عميق را نيز احساس كرده ايم. اما هنوز سوالات مهمي براي ما مطرح است. آيا يك زبان معماري وجود دارد كه بيش از زبان هاي ديگر مناسب موقعيت امروزي باشد؟ آيا پاسخي براي اين سوال هميشگي كه از اوايل قرن نوزدهم مطرح شده است يافت مي شود؟ با چه سبكي بايد بسازيم؟ قبل از پرداختن به اين سوال نه چندان تازه, برخي از زبان هايي كه توسط نظريه هاي پيچيدگي3 و آشفتگي4 كشف و آشكار شده اند را خواهيم سنجيد. در اين چند فصل, من در مورد حدود نه حركت شناخته شده اجمالا" بحث خواهم كرد. اين بحث را با تشابهاتي كه با ظهور نظريه آشفتگي مرتبط است آغاز خواهيم نمود.

 
معرفی سایت علوم اجتماعی ایران از شبکه سه + ویدئو مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران و برنامه « ب روز» در بخش معرفی سایتهای علمی و مقید خود اقدام به معرفی سایت تخصصی علوم اجتماعی ایران نموده است. این برنامه با اشاره به توانایی های سایت علوم اجتماعی ایران اضافه نموده است که این سایت می تواند مرجعی مناسب برای دانشجویان و علاقه مندان حوزه های مختلف علوم اجتماعی باشد. لازم به ذکر است این سایت از سال 1388 و با همکاری جمعی از فارغ التحصیلان علوم اجتماعی مشغول به فعالیت می باشد.برای مشاهده فیلم به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...

 
مفاهیمی از علوم اجتماعی(1) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

سایت علوم اجتماعی ایران قصد دارد از این هفته سلسه مطالبی را در جهت تفهیم واژگان و لغات ضروری علوم اجتماعی، در سایت قرار دهد. مسلماً آشنایی دوباره با مفاهیمی که در جامعه شناسی بسیار پرکاربرد می باشند برای اساتید، دانشجویان و علاقه مندان به رشته های مختلف علوم اجتماعی می تواند حائز اهمیت باشد. در این ارتباط، این هفته قصد داریم از کتاب « نظریه های متأخر جامعه شناسی» قسمتی از مفاهیم پر کاربردی را که حمیدرضا جلائی پور استخراج و ترجمه کرده است را تقدیم مخاطبان گرامی بکنیم.

 
سرشماری سال 1395، آزمونی جدی برای مسئولین شهرستان خلخال مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

یکی ازمنابع بسیار مهم در امر آمارهای جمعیتی سرشماریها میباشند.سرشماری عبارت است از محاسبه تعداد نفراتی که در یک کشور زندگی می کنند و در کنار آن اطلاعاتی نظیر محل زندگی، تعداد فرزندان، مجرد و یا متأهل بودن و دیگر اطلاعات لازم، توسط مجریان جمع آوری می گردد. دولت ها به وسیله سرشماری های انجام شده و مقایسه متغیر های لازم، سیاست های خود را نیز تدوین می کنند.

 

 
مروری بر مبانی جامعه شناسی مردم مدار(مایکل براوی) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

جامعه شناسی مردم مدار گونه ای نوپا از جامعه شناسی است که بر روی کاربردی بودن جامعه شناسی درمیان گروه ها و اقشار مردمی ، دریک بستر طبیعی زندگی اجتماعی تاکید خاصی دارد.مایکل براوی ،اولین کسی بود که درسال 2004 طی 11 تزی که دراین باره ارائه داد از این نوع جامعه شناسی به عنوان بهترین و پرمعناترین جامعه شناسی یاد کرده و خواستارپیگیری آن توسط سایرجامعه شناسان شد. جامعه شناسی مردم مدار این موضوع را یادآور می کند که جامعه شناسی در بدو پیدایش خود در ارتباط نزدیک با جامعه و نیازهای اجتماعی تکوین یافته است و در نتیجه تعاملات انسانی شکل گرفته است.

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 9 از 46

جامعه شناسی معرفت و...(دکتر تنهایی)

 

بینش جامعه شناختی" چارلز رایت میلز"

 

 

يورگن هابرماس (نقد در حوزه عمومي)

 

آناتومی جامعه ( دکتر رفیع پور)